Миньор 2015 се наложи над Черноморец с 82:80 (25:25, 13:18,

...

Шок за Черноморец в НБЛ, допусна сензационна загуба от Миньор 2015

Миньор 2015 се наложи над Черноморец с 82:80 (25:25, 13:18, 26:23, 28:14) в мач от 15-ия кръг в Sesame Национална баскетболна лига. Баскетболистите на Георги Младенов направиха страховит поврат над водача в групата след извънредно мощна последна четвърт в залата на ЦСКА, където перничани играят своите домашен мачове все още.

След този триумф Миньор към този момент има 21 точки в актива си при 6 победи и 9 провали, до момента в който Черноморец остава водач в НБЛ макар загубата с актив от 28 точки (13-2).

Първата част бе панер за панер и разумно резултатът бе еднакъв – 25:25, след изиграването на първите 10 минути баскетбол. Миньор дръпна с 30:25 на старта на втората четвърт, само че до нейния край Черноморец съумя да обърне и да поведе с 5 точки преди почивката при 43:38.

Черноморец стартира третия интервал със серия от 13:4, с която съумя да поведе с 14 точки при 56:42. Като момчетата на Васил Евтимов съумяха да задържат задатък от 66:54 преди финалния интервал. Ключова за триумфа на Миньор бе серия от 10 безответни точки, с която Миньор съумя да изравни при 77:7, след което затвори дуела в своя изгода при 82:80.

Най-резултатен за спечелилите бе Лъчезар Тошков, който наниза 27 точки. Георги Кендеров се регистрира с 14 точки, а Данило Арнитович добави 11 пункта, като улови и 8 битки.

Христо Захариев вкара 24 точки за Черноморец, като направи и 5 асистенции, а Травис Макконико добави 18 пункта за „ акулите “.

В различен мач, който се изигра по същото време Академик Пловдив се наложи над Шумен с 84:76 (27:16, 16:17, 20:28, 21:15) в зала „ Сила “. След този триумф пловдивчани отлепиха от дъното, като към този момент заемат 11-то място с 19 точки (4-11), колкото има и Шумен, който е 10-и.

Най-полезен за Академик бе Ранел Къмингс, който приключи срещата с 24 точки, 6 битки и 4 асистенции. Мартин Маринов вкара 17 точки, а Джерълд Лидел добави 16 пункта и 9 овладени битки.

Най-резултатен за Шумен бе Ивайло Тонев, който остана на паркета 40 минути и наниза 24 точки, като овладя и 6 битки.
Източник: novsport.com