Своге. Отборът на Спортист Своге загуби с 2:3 домакинството си

...

Спортист загуби от дубъла на Лудогорец

Своге. Отборът на Спортист Своге загуби с 2:3 семейството си на втория тим на Лудогорец. През първото полувреме Спортист потегли по-нахъсано, само че гостите вкараха две попадения посредством Валентин Найденов и Илкер Будинов.

През втората част домакините съумяха да върнат един гол посредством Томислав Павлов, само че в 80-ата минута реферът свири дузпа за гостите гарнирана с червен картон за Галин Ташев. Велислав Минков я трансформира в гол. Само две минути по-късно и разградчани останаха с човек по-малко, откакто за втори жълт картон бе изпъден Валентин Цветанов, който бе влезнал в игра едвам 7 минути по-рано.

В даденото от рефера продължение домакините върнаха още един гол. Илия Русинов се оказа най-съобразителен, след меле в наказателното поле и изпрати топката в мрежата.

Мачът стартира равностойно с няколко забавни обстановки пред вратата на гостите от Лудогорец. Първото по-чисто състояние бе в 7-ата минута, когато Борислав Стойчев игра с глава, само че топката мина около вратата. Гостите от Разград съумяха да вкарат гол в 15-ата минута. Тогава те реализираха бърза контраофанзива, Владислав Найденов получи топката в наказателното поле и от десетина метра я мушна във вратата на Стефано Кунчев.

В 23-ата минута гостите от Лудогорец вкараха и втори гол. Владислав Найденов бе изведен самичък против Стефано Кунчев, трансферира го и топката потегли към вратата, само че се удари в десния дирек, разноски се по голлинията, върна се при Найденов, който я пое до аутлинията и подаде към Илкер Будинов, който я вкара в мрежата.

Спортист можеше да върне един гол в 26-ата минута, когато Григор Долапчиев стреля красиво от границата на наказателното поле, само че топката се удари в напречната греда.

В 42-ата минута гредата бе правилен асистент на Стефано Кунчев. Отново Владислав Найденов бе в основата на обстановката. Той си освободи пространство пред наказателното поле, стреля мощно, само че топката се удари в рамката на вратата.
Второто полувреме стартира с удар с глава на Димитър Алексиев, само че топката попадна в ръцете на Дамян Христов.
Мачът продължи в замяна на превъзходство, като и двата тима пробваха бързи офанзиви.
Спортист върна едно попадение в 69-ата минута. Тогава домакините реализираха добра офанзива, а Павлов бе най-съобразителен в наказателното поле и от непосредствена непосредственост съумя да мушне топката във вратата на противника.
Този гол даде нужното самочувствие на Спортист, който сътвори още няколко голови положения. Две минути след попадението Томислав Павлов даде превъзходен извеждащ пас към Ивайло Христов, който в началото се пребори за топката, само че след това се засуети и тя попадна у Дамян Христов.
В 80-ата минута Лудогорец направи доста добра контраофанзива. Методий Стефанов даде добър пас към Георги Чукалов, който влезе рисково в наказателното поле и бе арестуван от Галин Ташев. Реферът Мустафа Шефкет отсъди дузпа и изгони с пряк червен картон Галин Ташев. Зад топката застана Велислав Минков, който осъществя наказателния удар.

В 82-ата минута Спортист извърши доста добре заучено състояние от директен свободен удар. Кирил Янакиев.
В 83-ата минута Валентин Цветанов извърши жестоко нарушаване против футболист на Спортист и реферът му сподели втори жълт и надлежно червен картон. Така футболистът, който влезе в игра в 76-ата минута единствено за 7 минути си извади два жълти картона.
Заключителният напън на Спортист даде резултат в първата минута от продължението на мача. Илия Русинов се оказа най-съобразителен в наказателното поле и съумя да вкара топката в мрежата на гостите.
В третата минута от продължението Димитър Алексиев стреля с глава, само че топката мина около вратата.

Спортист – Лудогорец II 2:3
0:1 Владислав Найденов 15, 0:2 Илкер Будинов 23, 1:2 Томислав Павлов 69, 1:3 Велислав Минков (81 – дузпа), 2:3 Илия Русинов (90+1)
СПОРТИСТ: Стефано Кунчев, Мартин Сандов, Борислав Стойчев, Иво Харизанов, Галин Ташев, Ивайло Михайлов, Стивън Славков (66 – Илия Русинов), Кирил Янакиев, Красимир Панчев (50 – Ивайло Христов), Томислав Павлов, Григор Долапчиев (46 – Димитър Алексиев)

ЛУДОГОРЕЦ II: Дамян Христов, Кристиян Райчев, Владислав Найденов (57 – Хюсеин Кельовлуев), Цветослав Петров (46 – Велислав Минков), Методий Стефанов, Александър Ганчев, Тихомир Димитров, Илкер Будинов (65 – Хидает Хюсеин), Петко Цанков, Петър Георгиев (65 – Георги Чукалов), Бранимир Костадинов (76 – Валентин Цветанов)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Ивайло Михайлов, Иво Харизанов, Стивън Славков (С) Найденов, Бранимир Костадинов, Валентин Цветанов, Дамян Христов (Л)

ЧЕРВЕНИ КАРТОНИ: Галин Ташев (80, Спортист), Валентин Цветанов (83, Лудогорец)
Източник: focus-news.net