Световният шампион Франция спечели с 2:1 при визитата си на

...

Франция успя да се справи с Хърватия

Световният първенец Франция завоюва с 2:1 при визитата си на финалиста от Мондиал 2018 Хърватия в среща от четвъртия кръг на група 3 в Лига А на шампионата Лига на нациите.

Двубоят в Загреб стартира с ранен и хубав гол на Антоан Гризман (8) след пробив на Ферлан Менди и рикошет в бранител на домакините при центрирането. „ Петлите “ продължиха да преобладават до края на първата част, само че Марсиал и Мбапе не съумяха да удвоят задатъка им.

Хърватите стартираха по-агресивно второто полувреме и Никола Влашич (64) изравни след асистенция на Брекало. Последваха нови мощни минути за гостите и Килиан Мбапе (79) още веднъж ги изведе напред в резултата след пас на Люка Дин. До края на срещата „ шахматистите “ не откриха правилен ход за ново равнене.
Източник: fakti.bg