Световната №1 в тениса Ашли Барти се класира много трудно

...

Ашли Барти направи невероятен обрат в Аделаида

Световната №1 в тениса Ашли Барти се класира доста мъчно за четвъртфиналите на шампионата в Аделаида, Австралия.

Местната фаворитка надви над американката Коко Гоф с 4:6, 7:5, 6:1 след 2 часа и 12 минути игра.

Барти губеше със сет, 2:4 и точка за 2:5 когато стартира популярния си поврат, посредством главно на мощния форхенд. Австралийката завоюва по-късно 11 от оставащите 13 гейма.

За Ашли това беше първи дуел от съвсем четири месеца. Тя не бе играла от третия кръг на US Open, когато загуби от американката Шелби Роджърс.

В идващия кръг в Аделаида Барти чака победителката от мача сред София Кенин (САЩ) и Айла Томлянович (Австралия).

Изненада на шампионата сервира Кая Юван. Словенката в профил втората сложена Арина Сабаленка от Беларус след 7:6(5), 6:1.

Отпадна и третата в схемата Мария Сакари. Гъркинята загуби от Шелби Роджърс с 6:7(5), 6:2, 4:6.
Източник: bnr.bg