Според съветите на експерти за подобряване на храносмилането е необходимо

...
Според съветите на експерти за подобряване на храносмилането е необходимо
Коментари Харесай

Кои храни подобряват храносмилането?

Според препоръките на специалисти за възстановяване на храносмилането е належащо да се одобряват повече ензими. Количеството и вида на ензимите, употребявани в смилането, зависи от вида, типа и положението на храната, която ядем.

Някои храни, като да вземем за пример естествено узрели ананаси, могат фактически да подкрепят храносмилането поради ензимите, които съдържат. Ананасът пък съдържа бромелаин, който „ разцепва ” протеините. Тъй като процесът на консервиране понижава ензимите, консервираните ананаси не съдържат бромелаин, ето за какво не е целесъобразна използването им.

 Салата

Ще имаме по-добро храносмилане, в случай че започваме всяко ядене със салата от пресни зеленчуци. Приемлива е също и потреблението на запарени зеленчуци, в които е добавена малко сол (индиректен инхибитор на ензимите).

Когато ядете месо, което по начало е тежко за мелене, яжте и богата на витамини храна дружно с него. Това може да включва сурово кисело зеле, пресни билки, чесън и лук.

Японците да вземем за пример ядат сурова риба и морски храни и подготвят зеленчуците си доста щадящо от позиция на топлинна обработка. Те употребяват и много соев сос, който може би е най-старият на света ензимен сътрудник. Ето за какво за гарниране на месото е извънредно подобаващ соев сос, в който обаче би трябвало да има ниско наличие на натрий.

Други положителни източници на храносмилателни ензими са папаята, малца и питателните добавки под формата на капсули, таблетки и прахове, които могат да се намерят в магазините за диетични храни.

Ензимите могат да бъдат потребни в лечението на редица храносмилателни проблеми, панкреатична непълнота, изострен и продължителен панкреатит, кистозна фиброза, стеаторея, лактозна непоносимост, както и на някои хранителни алергии.

Източник: gotvach.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР