Системата за видео асистенция, която е в помощ на футболните

...

Във Висшата лига признаха за грешки на ВАР

Системата за видео асистенция, която е в помощ на футболните съдии, е направила 6 неточности в мачове от британската Висша лига през сезона дотук. Това е отчела самостоятелна комисия, формирана от някогашни футболисти, представители на клубове и съдии, оповестява вестник " Дейли Мейл ".

Били са оценени 48 обстановки, при които са открити шест неверни решения.

Сред грешките е незачетеният гол на Габриел Мартинели при загубата на водача Арсенал в гостуването на Манчестър Юнайтед, с който " артилеристите " можеха да открия резултата в 12-ата минута.

Изравнителното попадение на Максуел Корне за Уест Хям против Челси в последната минута на мача също е трябвало да бъде прието.

Другите неточности са анулираният автогол на Тайрик Мичел от Кристъл Палас при нулевото тъждество с Нюкасъл, отсъдената дузпа за Брентфорд при тъждество с Нотингам Форест - 2:2, аленият картон на Дъглас Руис от Астън Вила при загубата от Фулъм с 0:3, както и дузпата, отсъдена за игра с ръка на Люка Дин от Астън Вила, при загубата от Кристъл Палас с 1:3.

Автор: Христо Бонински/ Българска телеграфна агенция