Корупция в Narod.bg: Новият зам.-министър Валентин Мундров е в конфликт на интереси – тъче на два стана с инхаус поръчки
Сигнал до Narod.bg притегля вниманието към сериозен случай на евентуален спор на ползи и корупция, свързани с активността на Валентин Мундров, който до неотдавна беше консултант по икономическите въпроси при шефа на НЗОК, а през днешния ден бе назначен за заместник-министър в Министерството на електронното ръководство.
Според информацията, с която разполагаме, Мундров работи по дублиращ контракт за консултантски услуги върху същия план, който НЗОК към този момент има с „ Информационно обслужване “ АД.
Реклама
Валентин Мундров е някогашен началник на софтуерните разработки в „ Информационно обслужване “ АД и сведения сочат, че интензивно лобирал за включване на колкото се може повече институции в непосредствено договаряне с тази компания, заобикаляйки наредбите на Закона за публичните поръчки (ЗОП) и създавайки инхаус поръчки.
Това, както и неговото предопределение за заместник-министър, основава съществени въпроси за евентуален спор на ползи и корупция. Тази обстановка се нуждае от в детайли следствие и ангажираността на обществеността, написа източникът на Narod.bg.




