Шумен 61 надделя над домакина Локомотив (Горна Оряховица) с 29:21

...

Шумен 61 спечели трета поредна титла в първенството

Шумен 61 надви над домакина Локомотив (Горна Оряховица) с 29:21 (17:9) и завоюва с 2:0 победи серията от Суперфинала на шампионата на България по хандбал за мъже. Така шуменци победиха с купата за трети следващ сезон, като заслужиха златните медали в шампионата за общо седми път в историята след 1996, 2009, 2010, 2011, 2021 и 2022 година.

Възпитаниците на старши треньора Никола Карастоянов също по този начин реализираха и " дубъл " през акцията, откакто през март подвигнаха и купата на страната.

Шумен стартира мощно мача в ДКС " Васил Левски " във Велико Търново и взеха задатък от 8:2 след десетина минути игра, а в последните 10 минути на полувремето те направиха нова добра серия от 5:1, с цел да се отдръпват с преднина от 17:9 на почивката. През втората част домакините пробваха да съкратят пасива си и стигнаха до 14:20 малко преди средата на полувремето, само че с три следващи гола шуменци дръпнаха с 23:14 в 47-ата минута и значително предрешиха мача.

Бранимир Балчев беше най-хубав за първенците с 9 попадения, а 6 гола добави Димитър Грозев. " Железничарите " пък имаха проблеми в офанзива, допускаха неточности и мъчно се справяха със отбраната на противника, а и вратарят на противника Ивайло Костов също направи няколко положителни спасявания.

Георги Стоянов и Михаел Иванов бяха най-резултатни за домакините с по 5 попадения. Така Локомотив (Горна Оряховица) за втори следващ сезон остана със среброто, откакто през 2021 година за първи път в историята си стигна до почетната стълбичка в шампионата, окичвайки се с бронзовите оценки.

Осъм (Ловеч) по-рано през днешния ден победи гостуващия Спартак (Варна) с 26:23 (13:7) и завоюва с 2:0 победи серията за третото място, с което заслужи бронзовите медали в шампионата за пети път в историята си след 1988, 1993, 1995 и 2020 година.