Шахът е игра за тези, които знаят как да бъдат

...
Шахът е игра за тези, които знаят как да бъдат
Коментари Харесай

Животът е като игра на шах: 6 важни житейски комбинации

Шахът е игра за тези, които знаят по какъв начин да бъдат търпеливи и да мислят деликатно посредством разнообразни ходове, с цел да реализиран задачата си. Всъщност играта на шах е ненапълно сходна на действителния живот. Трябва да мислите, преди да действате, да мислите разумно, да загубите нещо, с цел да достигнете до крайната цел.

Ето какво може да научим от играта на шах:

1. Търпение

Първото качество, което би трябвало да заемете от шаха и да го преведете в действителност, е търпението. Суетене, безсмислени дейности – това не е за тази игра. Така че, в случай че вземете за образец търпението, което всеки същински професионален шахматист би трябвало да има, да го приложите в живота си, тогава ще видите по какъв начин нещата ще се случват доста по-лесно и сполучливо. Оценката на възможностите и чакането е това, което един сполучлив състезател би трябвало да вземе поради в действителния живот.

2. Удоволствие

Играта на шах нормално не приключва с обаятелен край и забавление. Играчите се любуват на самата игра и не чакат успеха като цел. Животът е тип проекция на шахматна дъска. А печеленето е реализиране на задачата. Философията на насладата от самото деяние, заимствана от играта на шах, ще помогне да се насладите на момента тук и в този момент. Но имайте поради, че самият развой на игра включва непрестанно напредване към задачата, а не незаинтересованост и мързел. И даже в последна сметка да не завършите като победител, няма да загубите нищо, тъй като сте се наслаждавали процеса.

3. Избор

Почти всяка допустима обстановка на шахматна дъска е избор от доста варианти. И по този начин, този, който желае да реализира позитивен резултат, мисли добре един ход напред, претегля загубите и единствено когато е изцяло убеден в себе си, играе. Животът е като същата дъска и ни предлага стотици благоприятни условия. След размисъл можете да изберете най-хубавите за вас варианти.



4. Поглед в профил

В шаха има опция да погледнете себе си в профил. Можете да погледнете подредбата на вашите фигури от позицията на съперника ви, да влезете в кожата му и обективно да оцените по какъв начин наподобява вашата " войска ". Това качество може доста да помогне в живота, когато би трябвало да преговаряте с някого, да се сприятелите или да сключите мир.

5. Способността да губиш с достолепие

Въпреки обстоятелството, че шахът е спорт, в никакъв случай няма да видите хора, които дълго време са играли шах и най-после стартират да се бият или да се наскърбяват. Освен във филмите... Този спорт включва устойчивост и почитание, затова даже когато човек губи, той се държи с достолепие. Освен това играта може да стартира още веднъж. Същото важи и за действителния живот. Към всичко би трябвало да се подхожда по метафизичен метод. Тогава експанзията и изблиците на яд няма да се появят и няма да навредят на никого.

6. Признание

Може би най-трудният принцип, взет от шаха, който несъмнено си коства да се разбере, е благодарността. Благодарността след играта учи противниците на взаимно почитание. По същия метод в действителния живот би трябвало да сме признателни за всичко, което имаме. Защото даже и да загубим, печелим скъп урок.
Източник: iwoman.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР