Селта прекъсна серия от две поредни поражения с разлика от

...

Селта нанесе втората загуба на Бетис

Селта прекъсна серия от две следващи провали с разлика от три гола, откакто надви с 1:0 над Бетис вкъщи в дуел от седмия кръг на Ла Лига. Габриел Вейга осъществя единственото попадение още първоначално, а обстановката за гостите се усложни в 20-ата минута, когато те останаха с човек по-малко. Така Бетис позволи едвам втората си загуба в шампионата от началото на сезона.

Селта доминираше през първата част. Габриел Вейга откри резултата още в деветата минута след страховит изстрел от границата на наказателното поле. Десет минути по-късно гостите останаха с човек по-малко, откакто след намесата на ВАР Луис Фелипе получи червен картон за това, че задържа откъсващия се Ларсен. Оскар Родригес извърши добре последвалия директен свободен удар, само че Руи Силва съумя да избави.

След почивката Бетис заигра малко по-добре, само че с човек по-малко бе мъчно на отбора на Мануел Пелегрини. Фекир, Морено и Пецея пропуснаха най-хубавите благоприятни условия за гостите, които в последна сметка си потеглиха със загуба от Виго.

Снимки: Imago