Рекордьорът с 21 титли от Големия шлем, от които безподобните

...

Краля на клея свали шампиона от историческия си трон в Париж

Рекордьорът с 21 трофеи от Големия шлем, от които безподобните 13 трофея на " Ролан Гарос " - Рафаел Надал, извоюва една от най-паметните победи в своята без друго забележителна тенис кариера. Три дни преди да навърши 36 години, Краля на клея съкруши международния №1 Новак Джокович в над 4-часова борба и се класира за 1/2-финалите на тазгодишното Открито състезание на Франция.

В колосален мач, почнал през май и завършил през юни, Надал се наложи с 6:2, 4:6, 6:2, 7:6 (4), детронирайки настоящия първенец и освобождавайки своя исторически престол в Париж. Последният дуел от вторнишката стратегия на препълнения централен корт " Филип Шатрие " продължи 4:12 ч. и приключи час и четвърт след среднощ локално време в сряда.

" Телевизията взема решение. Това е светът, в който живеем " , заключи Джокович.

Благодарение на малкия екран милиони почитатели по света станаха очевидци на моментална тенис класика, в която и испанецът, и сърбинът демонстрираха всичко най-хубаво от висшата си класа. Рафа стартира устремно и след час и половина игра водеше със сет и два пробива, сервирайки при 3:0 във втората част. Ноле отговори със серия от четири следващи гейма и изравни общия резултат с трети брейк в подаването на съперника си.

Въпреки моментния срив Надал излезе видоизменен след почивката и мина вихрено през третия сет единствено за 41 мин. В четвъртия още веднъж Джокович пое самодейността и поведе с 3:0, а при 5:3 стигна до два сетбола на личен сервис, само че в сюблимния миг позволи рибрейк, оказал се съдбовен за него. В последвалия тайбрек левичарят от Манакор беше съвсем безукорен и въпреки да пропусна три следващи мачбола при задатък от 6:1 т., затвори срещата с втората си опция при свое подаване.

" Една от тези магични вечери за мен " , сбито заключи испанският деец.
Източник: segabg.com