Високите хора печелят повече
Расте цифрата на откривателите, предполагащи, че високите хора изкарват повече пари. Последните проучвания в Австралия демонстрират, че хората с растеж над 180 см за година печелят с 1000 $ повече от по-ниските с 10 см.
Според проучванията високите хора са възприемани от близките като по-умни и властни. Учените са пресметнали, че в случай че мъжете със междинен растеж 178см съумеят някак да прибавят още 5 см, ще изкарват 950 $ в допълнение. Според други създатели и 3 см са задоволителни за реализиране на същия резултат.
Специалистите настояват, че взаимовръзката на растежа и приходите е извънредно от физическа позиция. При това колкото е по-висок растежът, толкоз е по-голяма заплатата. Това потвърждават анализите на всеобщи проучвания. Изводите сочат, че който е със 17см по-висок по отношение на растеж от 163см, може да изкара за година 5525 $ повече.
Значението на растежа не отслабва с напредването ва възрастта на човек. Високия растеж покачва увереността, оказва помощ за реализиране на положителни резултати, а близките приписват на притежателя му висок статус и почитание.
Естествено получените резултати от проучванията са относителни, защото не всички високи хора са постигнали високи резултати, също по този начин и не всички от по-ниските се стремят да ги реализиран.
Експертите считат, че високите хора са водачи по натура. Още от детството заемат лидерска позиция, защото по-дребните им връстници се държат с тях като с по-големи. В работна конюнктура лидерските качества подкрепят издигането в кариерата.
Интересни са резултатите, показващи, че при хора в зрелост с идентичен растеж този, който е бил по-висок като тинейджър, след това печели повече пари. Еволюционните психолози считат, че сега, в който индивидът се е развивал като тип, на по-високите човеци са вменявани лидерски функционалности, тъй като са им възлагани очаквания за по-добра отбрана. Психолозите настояват, че някои от тези остарели модели работят на усещанията ни до през днешния ден.




