Дрон с руски флаг бе забелязан в небето над Киев
Дрон с прикован съветски байрак бе видян в събота в небето над Киев, съобщи ДПА, представена от Българска телеграфна агенция, като се базира на полицията в украинската столица.
Безпилотният летателен уред е бил пуснат от незнайни лица.
Полицията проверява случая.
В обществените мрежи се популяризират видеозаписи с дрона.
Показването на съветски знаци в Украйна е неразрешено - близо четири години откакто страната бе нападната от своята по-голяма съседка, отбелязва ДПА.
Русия реалокира проектите си за директна експанзия от 2030 година на 2027 година, а Европа все по-гласовито декларира риска от директен спор, в който балтийските страни биха могли да се окажат под окупация.
Това декларира генерал-лейтенант Кирило Буданов, шеф на Главното разследващо ръководство на Министерството на защитата на Украйна. Буданов разяснява въпроса на открита полемика на конгрес на клуба LB, представен от ФОКУС .
Буданов твърди, че Москва няма доста благоприятни условия за разширение на въздействието си.
" На север - единствено Северният ледовит океан и по-нататък в кръга - Съединени американски щати. Не е вид, тъй като ще навреди. На изток - Тихият океан и още веднъж Съединени американски щати. Отговорът е същият. На юг - Китай, ще бъде изцяло пагубно - сухопътната граница, същите условия, каквито имаме във войната с Руската федерация, единствено че за тях. Остава единствено Западът, който в тяхното схващане е, простете ми за фразите, " лаком ", " болен ", " слаб " и " колеблив ", показва Буданов.
Ръководителят на украинската разследваща работа доълва, че съгласно първичния проект Русия е трябвало да бъде подготвена за дейности през 2030 година
Тези проекти обаче към този момент са преразгледани и крайните периоди са съкратени до 2027 година
Според Буданов, Русия се възприема като империя, която " постоянно би трябвало да се мести някъде, с цел да разшири въздействието и територията си ".
Що се отнася до Полша, Буданов прецизира, че " сега не е в проектите за окупация, а за военни преврати ".
" Полша в този момент, съгласно познатите ни проекти, се преглежда извънредно за удари, за военна акция без окупация ", заявяватой.
Тези предизвестия идват във време на засилена дипломатическа интензивност.Преди няколко дни в Хелзинки се организира първата среща на върха на страните от източното крило на Европейски Съюз, отдадена на сигурността и отбраната на външните граници на Съюза и НАТО, на която участваха представители на Полша, Финландия, Швеция, Литва, Латвия, Естония, Румъния и България.
Генералният секретар на НАТО Марк Рюте също изрази сериозна угриженост.
Говорейки в Берлин, той съобщи, че алиансът е " идната цел на Русия и ние към този момент сме в рисковата зона “.
Рюте съобщи, че блокът би трябвало да работи неотложно, с цел да предотврати друга война в Европа, наблягайки, че опасността от Русия е директна и възходяща.




