През уикенда се проведоха Общинските ученически игри по тенис на

...

Приключиха ученическите игри по тенис на маса

През уикенда се организираха Общинските училищен игри по тенис на маса във Варна. В съботния ден завършиха спортните надпревари за най-малките във възрастова група 5-7 клас, а в неделя за огромните 8-10 клас.

За присъединяване се явиха при дребните 8 учебни заведения, а при огромните 12 учебни тима. Турнирът се организира в зала Юнашки салон при доста положителни условия и организация.

Финалното класиране по възрасти и пол се подреди по следния метод:
Момчета 5-7 клас:
Индивидуално Момчета 5-7 клас:
1.Димитър Стефанов – ОУ " Климент Охридски "
2. Виктор Димчев - ОУ " Климент Охридски "

3. Първа ЕГ

Всички деца, класирали се на призовите места от първо до трето място, получиха медали, купа, грамота за класиране и предметни награди от уредниците от Община Варна, Дирекция " Спорт ".

През идната година надпреварите се възобновяват с финалите по баскетбол за 5-7 клас на 13 и 14 януари 2018 година, надлежно за девойки в салона на ОУ „ Цар Симеон I “, а момчета в залата на СУ „ Елин Пелин “.

През уикенда на 20-21 януари 2018 година са заложени да се проведат шампионатите по бадминтон 5-7 и 8-10 клас и хандбал за 11-12 клас.

В Юнашки салон на 27 януари е шампионата по шахмат за 5-7 клас, а огромните възпитаници от 8-10 клас ще премерят сили на шахматните дъски на идващия ден 28 януари. /dariknews.bg
Източник: dnesplus.bg