По-възможното нещо е бързо да се намери лекарство, а не

...
По-възможното нещо е бързо да се намери лекарство, а не
Коментари Харесай

Кое ще дойде първо? Лекарство или ваксина за COVID

По-възможното нещо е бързо да се откри лекарство, а не ваксина против ковид. Ще бъде извънредно мъчно да се направи ефикасна ваксина против вируса, причиняващ COVID-19, съобщи в изявление за БНР доцент Добрин Василев, шеф на Клиниката по кардиология в „ Александровска “ болница.

„ Лично аз си мисля, че по-вероятно е да се откри някакво лекуване. В момента евентуално ремдесивирът е начален препарат, от който да се тръгне. Вече за имунизацията ще би трябвало повечко да изчакаме “, съобщи доцент Василев. Той напомни случая с двата предходни ковид и акцентира на обстоятелството, че ваксина и решение по този начин и не са били открити. „ Инвестициите в решение на казуса са били извънредно малко. “

Беше потвърдено, че от ремдесивир има изгода. Според огромно американско изследване позитивното влияние на медикамента е реалност, по тази причина и се оспорва мнението на Световната здравна организация, разясни още Добрин Василев. „ Статистическите данни демонстрират, че ремдесивир е ефикасен препарат за лекуване на Коронавирус. “

За 40% от хората се смята, че карат коронавирусната зараза безусловно безсимпомно, 5% я прекарват сериозно, напомни доцент Василев. По думите му безусловно е потвърдено, че мъжете са предразположени към по-тежко протичане на болестта.

„ Натрупа се отмалялост у хората и пада гардът за отбрана и за предотвратяване. Източна Европа е прелестен образец за това какъв брой са значими противоепидемичните ограничения. През пролетта се говореше какъв брой е резистентна Източна Европа за вируса, по какъв начин не се предавал, по какъв начин сме имунизирани с BCG и с не знам още какво си и виждаме какво се случва сега. Буквално вирусът ни „ разката “. Това, което се промени от пролетта до момента – ограниченията и неспазването им от популацията “, разяснява доцент Добрин Василев.

Един медицински проблем стартира към този момент прекомерно доста да се политизира, счита доцент Василев.

Относно намаляването на карантината с няколко дни, лекарят означи, че шансът за заразяване понижава мощно след няколко дни, само че не е еднакъв на нула. Това обаче е по този начин и при 14-дневна карантина, както и при съществуване на негативен PCR тест, означи Добрин Василев.

Има характерна динамичност в отделянето на вируса според от момента на заразяване, посочи кардиологът.

„ И според от това в кой миг от момента на заразяване сте хванали пациента да го изследвате, може да получите на практика съвсем всевъзможен резултат. Включително пациентът да е интензивно болен и все пак PCR-рът му, който е признат за стандарт, да бъде отрицателен. Както ви дадох образец с нашите двама пациента, които сме ги изписали от клиниката – след това им се е позитивирал PCR-рът, и двамата имат проучен отрицателен при нас. “
Източник: standartnews.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР