Пет попадения видя първият мач във Висшата лига за сезон

...

Ливърпул наби юнашката Норич на старта, Алисон се контузи

Пет попадения видя първият мач във Висшата лига за сезон 2019/20. Вицешампионът Ливърпул съкруши със солидното 4:1 гостуващия дилетант Норич Сити на „ Анфийлд”, с цел да може да се даде формалния старт на новата акция. Официален дебют за мърсисайдци направи вратарят Андриан, който обаче за жалост на Юрген Клоп дебютира, откакто в 35-ата минута Алисон Бекер напусна с травма в десния крайник. Головете за Ливърпул стартираха благодарение на бранителя на Норич – Грант Хенли, който си вкара топката в личната врата след по-малко от миналия седем минути. В 19-ата голмайсторът на „ червените” Мохамед Салах удвои, а Върджил ван Дайк Покачи резултата 28-ата минута. Три минути преди края на първата част пък Дивок Ориги направи 4:0, с цел да може през второто полувреме Теему Пуки в 64-ата да понижи резултата и да оформи крайното 4:1 на „ Анфийлд”.

Така европейският клубен първенец започва мечтано новия сезон, като във втория кръг му следва аудиенция на юг на „ Сейнт Мерис” против Саутхемптън, до момента в който Норич Сити ще одобри на „ Кероу Роуд” Нюкасъл Юнайтед.

Юрген Клоп подрежда шесткратния европейски първенец в сграда 4-3-3. Триото напред е формирано от Роберто Фирмино, Мохамед Салах и Дивок Ориги, а капитанът Джордан Хендерсън ще си партнира в средата на терена с Фабиньо и Джини Вайналдум, а Садио Мане остава запаса. Това е същият състав, който игра против Манчестър Сити за „ Къмюнити шийлд” през уикенда.