Относно състоянието на държавите в Африка Кристалина Георгиева коментира следното:Нека

...
Относно състоянието на държавите в Африка Кристалина Георгиева коментира следното:Нека
Коментари Харесай

Участие на Кристалина Георгиева във FT Africa Summit

Относно положението на страните в Африка Кристалина Георгиева разяснява следното:

„ Нека първо се съглася с вас, че доста страни в Африка са построили мощни основи и са по-устойчиви на разтърсванията, които ги сполетяват. Въпреки това те са в по-несигурно състояние по отношение на страните в други елементи на света. Позволете ми да обясня за какво. Има три аргументи. Първо, по време на пандемията от Covid-19 тези страни изчерпаха фискалните си буфери, което има доста по-вредни последствия спрямо последствията за страните, които посрещнаха Covid-19 с по-силни фискални буфери. Не забравяйте, че по време на пандемията развитите стопански системи разходваха еквивалента на 28 % от своя Брутният вътрешен продукт, тези с ниски приходи — едвам 2 %, а страните със междинни приходи – 6 % от своя Брутният вътрешен продукт. Това ви дава визия за мащаба, относителната мощ на обществените финанси и че изчерпването на буферите е изключително обезпокоително в страни с високи равнища на дълг. Второ, континентът е най-уязвим към климатичните разтърсвания и в този момент ги претърпява с периодичност и активност, които са в действителност разрушителни за стопанската система. И трето, стопанските системи фактически означиха напредък от 4,7 % — добър индикатор за възобновяване през 2021 година, само че в случай че го съпоставим със междинния международен индикатор, който е 6,1 %, ще забележим, че континентът среща повече компликации в напъните си да се върне на мястото, на което би трябвало да бъде. Не забравяйте, че на процедура би трябвало да се случва противоположното — растежът в Африка би трябвало да изпреварва междинния индикатор за света — и Африка има младежите, които могат да трансфорат това в действителност, в случай че са налице условия тези младежи да се разпрострат своя капацитет. “

„ Откакто Русия нахлу в Украйна, имаме 16 нови стратегии и две разширения на стратегии на обща стойност към 90 милиарда $. Получихме 28 претенции за стратегии на Фонда, доста от тях от Африка. И аз в действителност поздравявам това, тъй като това е вярното деяние. Ние сме институция, която се развива циклично. Сега е време да използваме Фонда, с цел да укрепим стабилността в света, да го подготвим да посрещне тези разтърсвания “, сподели ръководещият шеф по време на полемиката.

По отношение на метода на Фонда тя показа следното: „ Кои са правилата, които следваме в работата си? Първият е: да работим с страните, тъй че те да бъдат по-конкурентоспособни и по-устойчиви на бъдещи разтърсвания. Какво значи това? Да влагаме в хората, в образованието, в опазването на здравето, в обществената протекция. Видяхме, че страните със мощни системи за обществена протекция устояха на разтърсването в резултат на пандемията от Covid. Второ, инвестирайте в стопанската система, освен в банковия бранш, само че и в обективна стопанска система, в която генерирате доходи посредством обективни налози, които се вливат в бюджет с високо качество на обществените разноски. И трето — отбрана на планетата. Уверете се, че сме в положение да предотвратим превръщането на климатичната рецесия в климатична злополука. Ние във Фонда прилагаме тази идея за резистентност в метода, по който работим с нашите членове по стратегии. Мога решително да кажа на хората в залата: МВФ към този момент не е организацията от времето на родителите ни. “
Източник: novinata.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР