Отборите на Йънг Бойс и Байер Леверкузен създадоха изключително зрелище

...

Йънг Бойс и Байер Леверкузен създадоха изключително зрелище в Лига Европа

Отборите на Йънг Бойс и Байер Леверкузен сътвориха извънредно представление в първи мач между тях от 1/16-финалите на Лига Европа. Швейцарският първенец дръпна с три гола задатък до почивката, разбивайки немския си противник, но Байер Леверкузен съумя да изравни през втората част до 3:3.
Снимка: БГНЕС  Йънг Бойс и Байер Леверкузен сътвориха извънредно представление в Лига Европа (ВИДЕО)
Кристиан Фаснахт даде превес на противника на българския ЦСКА от груповата фаза с гол в 3-ата минута, а Джордан Сибачеу удвои в 19-ата, с цел да може Елия Месчак да повиши до 3:0 за Йънг Бойс в 44-ата минута.
Байер излезе видоизменен през втората част и два бързи гола на Патрик Шик (49 и 52) понижиха пасива за „ аспирините”, а в 68-ата Муса Диаби направи равенството факт. Въпреки импулса в играта на футболистите на Петер Бош, то минута преди края на постоянното време Сибачеу вкара четвърти гол за Йънг Бойс, като резултатът в Берн бе 4:3 преди реванша на „ Бай Арена”.

Източник: fakti.bg