Отборът на ЦСКА се класира за следващата фаза на турнира

...

Акрапович дебютира с разгром: ЦСКА се класира за 1/8-финалите за купата на България

Отборът на ЦСКА се класира за идната фаза на шампионата за Купата на България. " Армейците ", водени от новия треньор Бруно Акрапович, отстраниха Ботев (Ихтиман) след 5:0 в 1/16-финален мач от конкуренцията.

Али Соу откри резултата в 34-ата минута, Джером Синклер (55) удвои, а Стефано Белтраме вкара трети гол в 64-ата минута. В 70-ата минута Джером Синклер повиши на 4:0 с второто си попадение в мача, a Ахмедов оформи крайния резултат.
Снимка: БГНЕС  Акрапович дебютира с погром: ЦСКА се класира за 1/8-финалите за купата на България
Срещата стартира с напън на ЦСКА. Символичните посетители можеха да открият резултата още в 3-ата минута, когато Матей стреля фронтално от три метра след центриране от корнер и безредие, само че уцели Радев в главата и топката излезе в нов ъглов удар.

В 12-ата минута алените реализираха офанзива през центъра, топката доближи до Юрич, който стреля добре от 16-17 метра, само че в дясната греда, а при добавката Митков шутира над вратата.

Последва мъртвило пред вратата на ихтиманци, което продължи до 34-ата минута. Тогава Митков лиши топката, напредна по лявото крило и центрира по земя към границата на наказателното поле към Соу. Таранът овлада и след шут с десния крайник вкара в долния ляв ъгъл за 1:0.
Само три минути по-късно Матай можеше да означи второ попадение, когато засече центриране от фаул, само че изстрелът му с глава излезе в навън.

Темпото на игра продължи да е ниско и при започване на втората част. Въпреки това алените съумяха да удовят в 55-ата минута посредством Джеровм Синклер. Това стана след центриране на Юрич отляво, Илиев се размина с топката в опит да я почисти и напасателят на алените вкара за 2:0 от метър на празна врата.

След час игра Синклер можеше да се разпише за повторно, само че изстрелът му с глава от два-три метра тупна в земята и прескочи вратата.

В 64-ата минута реферът Християна Гутева отсъди фаул пред наказателното поле на Ботев. С осъществяването му се нагърби резервата Белтраме, който вкара в ъгъла на вратаря за 3:0.
Малко по-късно, в 68-ата минута, ихтиманци реализираха първата си по-опасна офанзива. Каптиев проби отдясно и върна добре към нахлулия на скорост в наказателното поле Гаврилов, само че халфът не насочи добър шут и изпрати топката в навън.

Головата фиеста в алено продължи и в 70-ата минута, когато Синклер финтира футболист в зелено и фалцовият му изстрел с левия крайник попадна за четвърти път в мрежата на Радев.
Червените не стопираха с попаденията и в 76-ата минута прибавиха още едно към своята сметка. Тиаго изведе Белтраме отляво, италианецът от своя страна пусна съвършено към Ахмедов и нападателят, озовал се очи в очи с вратаря, вкара за 5:0.

Секунди по-късно и Смоленски за малко не се разписа, когато шутира доста добре от сложна позиция, само че този път Радев внимаваше и избави.
Източник: fakti.bg