Отборът на ЦСКА 1948 записа успех с 1:0 при домакинството

...

ЦСКА 1948 излъга Царско село

Отборът на ЦСКА 1948 записа триумф с 1:0 при семейството си на Царско село в мач от 9-ия кръг на efbet Лига. Домакините откриха резултата посредством Галин Иванов в 29-ата минута, а четвърт час преди края на дуела " алените " останаха с човек по-малко след червен картон на Деян Лозев.

До края на дуела гостите притиснаха противника си, само че възпитаниците на Николай Киров имаха отлични благоприятни условия да решат срещата по-рано на контраатаки.

По този метод ЦСКА 1948 се измъкна от рисковата зона и към този момент събра актив от 8 точки, с което се изкачи на 11-ата позиция, до момента в който Царско село към този момент е на предпоследното място.

Домакините стартираха нападателно дуела и в първите минути пресираха надълбоко противника си. Добри благоприятни условия в този интервал получиха Ивайло Чочев и Георги Русев, само че Янко Георгиев не трябваше да се намесва.

В 10-ата минута се стигна и до първата опция пред вратата на Царско село. Георги Русев центрира в наказателното поле от фаул, където Ивайло Чочев стреля с глава, само че Янко Георгиев улови.

Две минути по-късно гостите демонстрираха, че ще са рискови на контраофанзива. Петър Атанасов напредна в половината на домакините и подаде към Миси Мезу. Нападателят овладя и стреля към вратата на Даниел Наумов, след което последва решителна интервенция на Крум Стоянов, който мазета в ъглов удар.

Възпитниците на Николай Киров продължиха да преобладават в дуела и малко по-късно Сашо Александров се намеси уверено след изстрел на Георги Русев.

В 27-ата минута Царско село получи добра опция за попадение. Васил Шопов овладя в наказателното поле, след което нанесе изстрел, който бе отразен от Даниел Наумов, а по-късно при опита му за пас към Петър Атанасов Крум Стоянов върна позицията си и мазета.

Две минути по-късно домакините откриха резултата. Галин Иванов получи от Деян Лозев в наказателното поле. Нападателят се завъртя и стреля, след което последва лек рикошет в крайници на Сашо Александров, което залъга Янко Георгиев и топката влетя в долния десен ъгъл.

Царско село опита да притисне противника си в заключителните минути на първото полувреме и при едно центриране на Крум Стоянов в наказателното поле за малко да се стигне до автгол на Крум Стоянов, откакто бранителят почисти топката рисково над своята врата.

В добавеното време на първата част ЦСКА 1948 имаше отлична опция да удвои преднината си. Крум Стоянов центрира на далечната греда, където непокрития Денислав Александров нанесе изстрел, само че топката мина над напречната греда.

На почивката треньорът на Царско село направи три промени по състава си, включвайки в игра Мартин Кавдански, Ален Стеванович и Лукас Диас.

Домакините имаха първата опция през втората част, откакто Галин Иванов центрира в наказателното поле, където Денислав Александров нанесе изстрел от въздуха, само че още веднъж прати топката над напречната греда. В 53-ата минута Георги Русев стреля от отдалеченост, само че Янко Георгиев бе на мястото си и улови.

В 62-ата минута ЦСКА 1948 провежда скоростна контраофанзива стартирана от Денислав Александров, който продължи към Георги Русев. Крилото незабавно центрира остро по земя към далечната греда, където Галин Иванов нанесе изстрел от сложна позиция, само че прати топката около вратата.

Седем минути по-късно " алените " останаха с човек по-малко, откакто Деян Лозев получи втори жълт и надлежно червен картон, откакто игра с ръка при битка за топката с Иван Бандаловски.

Царско село опита да притисне противника си, само че отбраната пред Даниел Наумов се справяше с заплахите. В 77-ата минута Никола Колев реши да преодолее вратаря на домакините от отдалеченост, само че изстрелът му мина над вратата.

В 82-ата минута Сашо Александров центрира в наказателното поле, където Лукас Диас нанесе изстрел от близко, само че изпрати топката над вратата.

Пет минути преди края на дуела гостите можеха да стигнат до равенството, откакто Мартин Кавдански се възползва от безредие след ъглов удар и нанесе изстрел, само че топката рикошира в тялото на бранител на домакините и излезе в ъглов удар.

" Червените " заложиха на организирането на бързи контраатаки и при една от тях Галин Иванов стреля от отдалеченост, след което топката срещна тялото на Мартин Кавдански и излезе в ъглов удар.
Източник: fakti.bg