Отборът на Лацио се изкачи на върха в италианското футболно

...

Лацио продължава с убедителното си представяне в Серия А

Отборът на Лацио се изкачи на върха в италианското футболно състезание за първи път от 10 години насам. Римляните завоюваха семейството си на Болоня с 2:0. Точни в тяхна изгода бяха Луис Алберто и Хоакин Кореа.

Първото полувреме бе напълно в интерес на столичани. Те редуваха ситуациите пред вратата на противника едно след друго. Алберто можеше да се разпише след едвам няколко минути игра, само че неналичието на шанс му попречи да стори това. Последваха нови две обстановки пред стража на гостите, само че топката по този начин и не желаеше да влезе в мрежата.

В 18-ата минута привидно неизбежното се случи и домакините излязоха напред в резултата. Луис Алберто получи положително подаване и не сгреши, давайки заслужена преднина на отбора си. Само две офанзиви по-късно и Хоакин Кореа бе прецизен, като от третия си опит съумя да порази задачата и значително да предизвести крайния победител в конфликта.
Източник: fakti.bg