Олимпийският шампион от Токио 2020 Дайки Хашимото (Япония) спечели титлата

...

Олимпийският шампион Хашимото спечели многобоя на световното по спортна гимнастика

Олимпийският първенец от Токио 2020 Дайки Хашимото (Япония) завоюва купата в самостоятелния многобой при мъжете на Световното състезание по спортна гимнастика в британския град Ливърпул. Японецът стана най-младият гимнастик, добавил международна купа в многобоя към олимпийското злато в поредни години, предава Българска телеграфна агенция.

21-годишният Хашимото, който взе участие на шампионата с болки в китките, изпревари китайския си противник и защитаващ купата си Бохън Чжан (22 години). Хашимото приключи със общ брой от 87.198 точки в Ливърпул, а Чжан остана втори с 86.765, година откакто победи японеца с минималните 17 стотни разлика на Световното състезание през 2021-а.

Японецът получи първа оценка на кон с гривни 14.333 точки, втори на земна гимнастика 14.666, на халки 13.866, на прескок 14.900 и на висилка 14.433 точки, като само на успоредка позволи неправилност и има 15.000, което е четвърта по мощ оценка.

Чжън този път остана на 0.433 точки зад Хашимото, откакто позволи неточност на земя и има 14.033 точки. На останалите уреди той получи 14.233 на кон с гривни, 14.100 на халки, 14.900 на прескок, 15.066 на успоредка и 14.433 на висилка.

Японецът Ватару Танигава взе бронза със общ брой от 85.231 (14.266, 13.766, 13.833, 15.000, 14.766, 13.600).

За първи път от 2003 година насам Съединени американски щати има двама представители в топ 10 на многобоя, откакто Броуди Малоун и Ашър Хун се подредиха надлежно четвърти и шести.

Световното състезание в Ливърпул продължава в събота и неделя с финалите на обособените уреди при мъжете и при дамите.
Източник: fakti.bg