Ню Йорк Сити се класира за четвъртфиналите на първенството на

...

Ню Йорк изненада Торонто

Ню Йорк Сити се класира за четвъртфиналите на шампионата на Съединени американски щати, откакто победи Торонто с 3:1. Турнирът, с който приключва шампионата, се организира във Флорида.

Успехът на Ню Йорк бе неочакван предвид на представянето на двата тима до този миг. Тимът от Източното крайбрежие бе отписан от мнозина, откакто загуби първите си два мача в груповата фаза и колкото да се класира за стадия на директните елиминации.

Двубоят стартира чудесно за " жителите ", които поведоха още в петата минута, когато Медина откри резултата. Сити удвои задатъка си в 55-ата минута, когато Кастеланос се разписа, а първият гол на Моралес за сезона направи резултата 3:0. Торонто върна едно попадение малко преди края посредством Мълинс.

| Highlights from a complete #NYCFC performance in the Round of 16 at #MLSisBack

1-3 | #TORvNYC pic.twitter.com/5eg2JJh8oX
— New York City FC (@NYCFC) July 27, 2020
Следващият противник на Ню Йорк ще бъде спечелилият от дуела сред Портланд Тимбърс и ФК Синсинати.

За четвъртфиналите се класира и Спортинг Канзас Сити, който отстрани Ванкувър Уайткапс след осъществяване на дузпи. В постоянното време срещата приключи 0:0, макар че Спортинг имаше съществено предимство. Тимът насочи 36 удара към вратата на Ванкувър, което е клубен връх, само че по този начин и не съумя да преодолее отбраната на противника.

An 18-year-old beat a 21-year-old to win the game. The future is bright.

Every PK from the #SKCvVAN shootout. pic.twitter.com/V05VAiySpT
— Major League Soccer (@MLS) July 27, 2020
За място на полуфиналите Канзас Сити ще спори с Филаделфия Юниън. Снимки: ©Getty Images