Новакът в Примера дивисион Уеска беше считан за сигурен изпадащ,

...

Уеска не се предава

Новакът в Примера дивисион Уеска беше считан за сигурен изпадащ, само че единствено за седмица обстановката се промени и тимът на Франсиско Родригес към този момент има всички учредения да има вяра, че може да се избави. След като в предишния кръг удари с 4:0 Валядолид, през днешния ден Уеска надделя с 2:0 като посетител Жирона и за пръв път през сезона записа следващи победи. Головете паднаха до почивката и бяха дело на Есекиел Авила в границите на пет минути. В средата на втората част пък Бернардо Еспиноса от Жирона получи червен картон и още повече усложни задачата на съотборниците си.  Домакините бяха в ролята на любимец, макар че преди този мач записаха три следващи загуби. Те имаха превъзходство при започване на дуела, само че отбраната на Уеска не се огъна. В 35-ата минута Мой Гомес подаде на Авила, който с компактен изстрел от границата на наказателното поле изненада Ясин Буну - 0:1. В 40-ата съвършена композиция на гостите приключи с подаване на Енрик Гайего към Авила и чилиецът заби топката под гредата. След почивката Жирона натисна съществено, а отбраната на Уеска все по-трудно се справяше с Кристиан Стуани. Изгонването на централния бранител Еспиноса обаче стопира подема в играта на домакините.