Най-голямата сензация на Евро 2020 вече е факт. Пълният аутсайдер

...

Унгария направи първата сензация на Евро 2020

Най-голямата сензация на Евро 2020 към този момент е реалност. Пълният новобранец в " Групата на гибелта " Унгария съумя да спре Франция, а международният първенец направи първа неверна стъпка откакто приключи 1:1 в Будапеща.

Адската атмосфера с над 60 хиляди фенове на “Пушкаш Арена ” бе по усета на домакините, които поведоха в резултата във втората минута на добавеното време на първата част след гол на Атила Фиола.

След почивката Усман Дембеле удари греда, а Антоан Гризман въпреки всичко осъществя в 66-та минута. Това бе 7-ми гол на Гризман на европейски финали, а повече от него имат само Мишел Платини (9) и Кристиано Роналдо (11). В последна сметка французите не съумяха да смълчат трибуните и направиха борбата в Група F доста забавна.

За момента “петлите ” имат 4 точки, пред Португалия с 3, Унгария с 1 и Германия с 0.

Срещата в Мюнхен, къдзето Бундестима посреща Португалия може да промени радикално обстановката в групата.

Унгарците започнаха мощно срещата, само че последователно “петлите ” поеха контрола и през първото полувреме надиграха тотално противника си. Липсваше единствено първокласен завършващ удар и надлежно гол.

Момчетата на Дидие Дешан сътвориха доста положения през първите 45 минути, като още в 14-та минута Антоан Гризман се регистрира с огромен пропуск. Карим Бензема стреля от границата на наказателното поле, само че топката бе избита от Гулачи. Тя попадна на крайници на Гризман, който опита да осъществя на опразнената врата. Гулачи обаче сподели впечатляващ инстикт и отрази още веднъж.

Само три минути по-късно сериозен пропуск направи и Килиан Мбапе. Бързоногият нападател получи хубаво центриране от Люка Дин от лявото крило и останал непокрит на метри от вратата стреля с глава, само че около гредата. Малко по-късно Мбапе опита още веднъж шанса си след удар с глава, само че този път прати топката над вратата.

В 31-та минута неповторим пропуск направи и Карим Бензема. При ужасно построено последователно нахлуване Мбапе пусна с пета към Бензема, който от десетина метра фронтално против вратата опита удар от въздуха. Петер Гулачи “замръзна ” на място, само че видя по какъв начин топката мина на сантиметри от страничната греда.

До края на полувремето “петлите ” пробваха всичко, с цел да осъществят, само че Мбапе и Погба насочиха неточни удари. Така се стигна до втората минута на продължението на първата част, когато Атила Фиола “взриви ” трибуните на “Пушкаш Арена ”. Левият халф-бек на Унгария проби по крилото, влезе в наказателното поле, освободи си позиция за удар с десния крайник и насочи неспасяемо топката в близкия ъгъл - 1:0 за Унгария!

Франция натисна съществено при започване на второто полувреме, само че на моменти се усещаха нерви в дейностите на “петлите ”. Дидие Дешан реши да промени схемата на игра, като размени Адриен Рабио с Усман Дембеле. Последният можеше да сложи отпечатъка си върху мача с едно от първите си докосвания. В 59-та минута Дембеле проби в наказателното поле и стреля мощно към врата, само че имаше нещастието да види по какъв начин топката се отклонява в гредата.

В 66-та минута въпреки всичко Франция изравни. Една изритана топка бе догонена от Мбапе, който по-късно центрира остро в наказателното поле на “маджарите ”. Вили Орбан съумя да отклони топката, само че единствено я заложи на Антоан Гризман. Нападателят нямаше по какъв начин да сбърка на метри от вратата и с лекост направи 1:1.

До края на мача Франция натисна, а Дешан опита да разнообрази играта с влизането на Корентен Толисо и Оливие Жиру. Домакините пък най-вече се бранеха и чакаха шанса си на контраофанзива. В 82-та минута Мбапе се регистрира с нов пропуск. Нападателят на Франция бе изтърван в наказателното поле на Унгария, стреля мощно в близкия горен ъгъл, само че там Петер Гулачи впечатли с следващото си избавяне.

Малко по-късно капитанът на “маджарите ” избави и отдалечен удар на Толисо. В заключителните секунди пък Варан бе оставен непокрит в наказателното поле на домакините, само че стреля с глава около вратата.

Унгария - Франция 1:11:0 Атила Фиола 45’+21:1 Антоан Гризман 66’

Унгария: Гулачи, Атила Салай, Фиола, Орбан, Ботка, Него, Наги, Шефер (75 - Чери), Клайнхайслер (84 - Ловренчич), Адам Салай (27 - Николич), Шалай

Франция: Лорис, Павар, Кимпембе, Варан, Дин, Канте, Рабио (57 - Дембеле), Погба (76 - Толисо), Гризман, Мбапе, Бензема (76 - Жиру)
Източник: standartnews.com