Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова се класира за третия решителен

...

Цветана Пиронкова е само на една победа от класиране в основната схема на Уимбълдън

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова се класира за третия съдбоносен кръг на квалификациите на " Уимбълдън ". Поставената под номер 8 Пиронкова разруши представителката на домакините Нейкта Бейнс с 6:1, 6:2 за 54 минути. 33-годишната пловдивчанка продължи мощното си показване в пресявките, в които загуби общо единствено четири гейма в първите си два мача.

С триумфа през днешния ден българката си обезпечи 25500 лири и 30 точки за международната класация, в която заема 103-ото място сега. За влизане в главната скица Пиронкова ще играе против Ана Конюх (Хърватия) или Варвара Флинк (Русия).

Друга българка Елица Костова отпадна във втория кръг на квалификациите след проваляне от китайката Синю Ван с 1:6, 2:6. Костова въпреки всичко проработи 15500 лири и 20 точки за международната класация.
Източник: fakti.bg