Националният отбор по баскетбол на САЩ победи Канада с 84:68

...

САЩ с победа в последната си контрола преди световното

Националният тим по баскетбол на Съединени американски щати победи Канада с 84:68 в последната си контрола преди Световното състезание в Китай.

Двубоят се организира в същата зала, в която преди 19 година американците завоюваха златните медали на Олимпийските игри в Сидни. Най-резултатен за отбора на Грег Попович стана Джейлън Браун с 19 точки, а като цяло в мача Кайл Уилтър от Канада с 21.

Съединени американски щати поведе през цялото време на мача и приключи първата четвърт с преднина от 20-9. На полувремето задатъкът бе повишен на 15 точки и бе поддържан в тези граници до края на срещата. Канада страдаше от слаба пукотевица след първите две елементи и отборът вкара единствено 12 топки от 43 опита и 3 тройки от 14.

Така американският тим отговори уместно след загубата от Австралия преди два дни с 94:98, която прекъсна серията на отбора от 78 дуела без проваляне. Сега съставът ще замине за Китай, където от 31 август стартира отбраната на международната купа.