Манчестър Сити спечели четвърта поредна шампионска титла във Висша лига.

...

Манчестър Сити спечели четвърта поредна титла във Висшата лига

Манчестър Сити завоюва четвърта поредна шампионска купа във Висша лига. В последния си 38-мач за сезона възпитаниците на Хосеп Гуардиола завоюваха семейството си против Уест Хем с 3:1.

Фил Фоудън, който през вчерашния ден бе определен за, откри резултата след 78 секунди игра. Полузащитникът даде задатък на първенците с хубав удар в горния отдалечен ъгъл.

Халфът на " жителите " побърза да удвои головата си сметка в 18-ата минута. Той засече с едно допиране подаване по земя в наказателното поле на Жереми Доку.

В края на полувремето Мохамед Кудус върна интригата в дуела със жанр. Крилото се разписа със задна ножица за 1:2.

След почивката един от най-важните футболисти в състава на домакините възобнови задатъка им от две попадения. Родриго Ернандес бе прецизен с изстрел по земя отвън наказателното поле.

Манчестър Сити е първият тим в историята на Висшата лига, който печели купата за четвърти следващ път. " Гражданите " събраха 91 точки в класирането. Уест Хем приключи сезона 9-и с 52 пункта.