ЛОНДОН (AP) — Арсенал изпълни своята роля, като спечели обратна

...

Арсенал получава късен победител срещу Евертън, но трябва да се задоволи с второто място във Висшата лига

ЛОНДОН (AP) — Арсенал извърши своята роля, като завоюва противоположна победа над Евертън в последния ден от сезона, само че 20-годишният чакайте купа във Висшата лига продължава.

Кай Хаверц вкара в 89-ата минута, с цел да донесе победа на Арсенал с 2-1 в неделя, само че това не беше задоволително, защото Манчестър Сити обезпечи четвъртата си поредна купа в лигата от побеждавайки Уест Хем с 3-1 вкъщи.

Поне късният гол придаде малко искра в деня, когато всевъзможни очаквания за малко евентуална продобиване на купата бързо изчезнаха.

Микел Артета тим влезе в деня с късмет да завоюва първата купа на клуба от тима на „ Непобедимите “ през 2003-04 година, само че трябваше да победи Евертън и да се надява, че Сити по някакъв метод ще загуби точки против Уест Хем.

Но шумният стадион Емирейтс бързо беше утихнал, когато Сити водеше с 2-0 в границите на 18 минути в Манчестър и отразен директен свободен удар на Идриса Гуейе даде преднина на Евертън в 40-ата в северен Лондон.