Националният отбор на България гостува на Сърбия в последния си

...

НА ЖИВО: Сърбия vs България 2:2

Националният тим на България гостува на Сърбия в последния си мач от квалификации за UEFA EURO 2024. Резултатът към този миг е 2:2 . Милош Велкович поведе сърбите напред в 16-ата минута. Георги Русев изравни резултата в 59-ата минута, а Кирил Десподов ни поведе в 68-ата напред. Сръджан Бабич изравни в 82-ата.

На стадиона в Лесковац за срещата има извънредно височайше присътвие, като местата в ложите си заеха президентът на Република Сърбия - Александър Вучич, както и шефът на УЕФА - Александър Чеферин. Двамата откриха чисто нов стадион четвърта категория в Лозница в неделния ден, след което пристигнаха до Лесковац да гледат онлайн мача сред двата тима.

Срещата, предстоящо, стартира с напън на " орлите ", които притиснаха родната селекция В третата минута Алекс Петков извърши нарушаване вляво против Филип Джуричич, което даде опция на съдията Ерик Ламбрехтс да му покаже жълт картон рано-рано в дуела. Три по-късно Алекс Колев излезе край тъчлинията и лекарският екип на България намести на място един от пръстите на ръката на нападателя на Крумовград.

120 секунди по-късно Филип Костич опитва мощен удар по диагонала отляво, но опитът на футболиста от Ювентус отиде навън. Устремът при сърбите не спря и в 11-ата Андрия Живкович проби отдясно и нахлу в нашето наказателно поле. Играчът на ПАОК потегли да се надиграва с Виктор Попов, само че родният защитник го парира и халфбекът в този мач за сърите върна обратно към Саша Лукич, който стреля с десния крайник, с цел да се види намеаса от Наумов. Сърбите ни разиграха с къси пасове секунди по-късно, а Неманя Гудел се озова на стрелкова позиция, с цел да се наложи на Науков за повторно да отразява удара.

След четвърт час игра Джуричич и Бабич направиха карамбол в наказателното поле на България, с цел да се стигне до корнер. След него сърбите нацелиха напречната греда на Наумов, а футболистът на Вердер Бремен - Милош Велкович, от близко нямаше по какъв начин да сбърка, откакто нашите не се ориентираха след отбитата топка - 1:0 за Сърбия. Това е и първият гол в кариерата на Велкович за националния му тим.

В 21-ата  Филип Костич достави отлично центриране към Александър Митрович. Таранът беше оставен причудливо непокрит на дузпата и стреля с глава, но Наумов се оправи и отрази настрана. След това Душан Тадич позабавлява децата на стадиона с канонада от финтове, само че центрирането на играча на Фенербахче не сполучи. Седем по-късно родните футболисти стигнаха до първата си опция за гол и единствено шансът не ни покри в тази обстановка. Десподов надигра Андрия Живкович вляво по нападението ни и насочи параболичен удар по диагонала.

Ваня Милинкович-Савич остана на едно място, а топката се отби в напречната греда на стража. После Мартин Минчев опита да я нападна с глава, само че Неманя Гудел стигна преди него и почисти в корнер, от който не произлезе нищо за " лъвовете ". Десетина преди края Тадич откри с отличен диагонален пас Андрия Живкович в нашето наказателно поле, а халфбекът на сърбите шутира. Алекс Петков застана с тяло и блокира, което не разреши на Наумов да прави следващо избавяне през първото полувреме.

Секунди по-късно Филип Костич насочи доста прекрасен удар отляво, а Наумов с две ръце боксира над напречната ни греда. Секунди по-късно Душан Тадич заобиколи доста елегантно Андриан Краев и Виктор Попов, като родните футболисти не противодействаха добре на сръбския капитан, чието центриране не сполучи.

Минута по-късно Филип Кръстев също размина доста красиво двама съперникови футболисти, само че по сходство на Тадич последният му пас не сполучи. На почивката Илиан Илиев извади Мартин Минчев, а на негово място се появи Георги Русев. В 52-ата минута Алекс Колев надскочи Милош Велкович и изведе Георги Русев, само че играчът на ЦСКА 1948 не съумя да стигне топката, която се озова в ръцете на Милинкович-Савич.

Осем след подновяването пък Кирил Десподов центрира чудесно в наказателното на сърбите. Наш защитник върна топката към Илия Груев, който насочи топовен удар, само че Ваня Милинкович-Савич съумя да отрази мощния удар на футболиста от Лийдс Юнайтед. Минута преди да беше изминал час игра родните футболисти изравниха резултата в Лесковац. След опит за композиция в наказателното поле сред Русев и Десподов, то топката се озова във Виктор Попов. Играчът на Черно море подаде към Илия Груев, а той центрира към Алекс Колев. Снажният таран се пребори във въздуха с Велкович и топката отиде към Русев, който с отличен удар по диагонала матира Милинкович-Савич за 1:1.

Драган Стойкович реагира незабавно и вкара в игра Душан Влахович на мястото на Филип Джуричич. В 64-ата удар на Митрович с глава отиде над напречната греда на България. Четири по-късно България поведе на Сърбия при своята аудиенция. Алекс Колев овладя чудесно топката след е централната линия и даде извеждащ пас към Кирил Десподов. Крилото на ПАОК надбяга двама сръбски бранители и с техничен изстрел преодоля Милинкович-Савич - 2:1 за България.

В 71-ата минута резервата Душан Влахович прати топката в българската врата, само че нападателят на Ювентус бе в засада и попадението беше анулирано. Две по-късно родните футболисти стигнаха до ъглов удар, а Живко Атанасов се размина на сантиметри от това да прати за трети път топката в сръбската врата.

Тринадесет преди края Илиан Илиев направи тройна промяна, като пусна в игра Чочев, Илиев-младши и Боруков. Те заеха местата на Филип Кръстев, Андриан Краев и направилият отличен мач за нашия отбор Колев. Така се стигна до 82-ата минута на дуела, с цел да падне втори гол за сърбите в срещата. Домакините извършиха ъглов удар, а Сръджан Бабич надскочи българските си сътрудници и от близко с глава изравни резултата - 2:2.

LIVE/ Сърбия - България 1:2

1:0 Велкович 16', 1:1 Русев 59', 1:2 Десподов 68', 2:2 Бабич 82'

Сърбия : 23. Ваня Милинкович-Савич, 4. Никола Миленкович, 13. Милош Велкович, 15. Срджан Бабич, 14. Андрия Живкович, 22. Саша Лукич, 6. Неманя Гудел, 11. Филип Костич, 10. Душан Тадич -к, 21. Филип Джуричич, 9. Александър Митрович

Резерви : 1. Предраг Райкович, 12. Дорде Петрович, 2. Страхиня Павлович, 3. Филип Младенович, 5. Неманя Максимович, 7. Неманя Радончич, 8. Лазар Самарджич, 16. Страфиня Еракович, 17. Иван Илич, 18. Душан Влахович, 19. Урош Рачич, 20. Марко Груич

Треньор: Драган Стойкович

България : 1. Даниел Наумов, 2. Виктор Попов, 5. Алекс Петков, 15. Живко Атанасов, 19. Иван Турицов, 20. Филип Кръстев, 8. Андриан Краев, 4. Илия Груев, 11. Кирил Десподов - к, 21. Мартин Минчев, 17. Александър Колев

Резерви : 12. Димитър Митов, 23. Иван Дюлгеров, 3. Симеон Петров, 6. Светослав Ковачев, 7. Георги Русев, 9. Спас Делев, 10. Доминик Янков, 13. Станислав Иванов, 14. Преслав Боруков, 16. Ангел Лясков, 18. Ивайло Чочев, 22. Илиан Илиев-младши

Треньор: Илиан Илиев