Националният ни отбор по футбол загуби от Франция с 0:1

...

Ранен гол пречупи България срещу Франция

Националният ни тим по футбол загуби от Франция с 0:1 в последната си домакинска подготовка за Мондиал 2018, играна на Националния стадион „ Васил Левски “.
Матюиди откри резултата още в 3` след бърза офанзива на французите. През първата част селекцията на Петър Хубчев не съумя да сътвори рискови положения, с които да затруднят французите. След почивката националите ни заиграха по-силно и натиснаха именития си противник, само че по този начин и не съумяха да стигнат до изравнителен гол и в последна сметка записаха първо домакинско проваляне в този цикъл квалификации.
„ Лъвовете “ имаха минимални теоретични шансове за класиране на Световното състезание преди този дуел, само че по-късно проваляне към този момент публично остават отвън шампионата в Русия. Франция води в класирането с 20 точки, Швеция е с точка по-малко, а Холандия е на трета позиция с 16 точки. България ще приключи на 4-то място в групата, като последният ни мач в Люксембург след три дни е без никакво значение.
Повече детайлности от срещата четете в Sportlive.bg .
Източник: actualno.com