Националите на България допуснаха трета загуба в Лигата на нациите.

...

Япония победи националите в Лигата на нациите

Националите на България позволиха трета загуба в Лигата на нациите. Нашите паднаха от Япония с 0:3 в четвъртия си мач в Нагоя. Домакините завоюваха след 3:0 гейма (22:25, 21:25, 24:26).

Двубоят стартира равностойно, само че при 7:7 японците направиха четири следващи точки. Те не изпуснаха инциативата до края, печелейки с 25:22. Втората част се разви по еднакъв метод.

В третия гейм сервисът на българите потръгна и съставът на Пламен Константинов имаше геймбол при 24:23. Японците обаче взеха идващите две точки и получиха мачбол, който осъществиха.

След срещите от първия стадий на Лигата на нациите България има и три загуби и с 5 точки заема осмо място в класирането. Япония е водач в таблицата с четири победи.

За България най-резултатен в мача бе. За японците се отличи Юки Ишикава със 17 точки.
Източник: flashnews.bg