Лудогорец записа първа загуба в група F на турнира Лига

...

"Цървена звезда" си тръгна с победа от Разград

" Лудогорец " записа първа загуба в група F на шампионата Лига Европа. Разградчани изгубиха с 1:2 като домакини против " Цървена звезда "  втория си дуел от груповата фаза. Гостите от Белград бяха без четирима футболисти - вратарят Милан Борян, Милош Дегенек, Александър Драгович и Александър Катай, които са с позитивни проби за COVID-19.

Въпреки това натежа неналичието на контузените в " Лудогорец " - Антон Недялков, Каули Оливейра и Вандерсон, както и донякъде възобновеният Кирил Десподов (той влезе като запаса в 71-ата мин.). Сръбският отбор игра по-рационално и имаше повече благоприятни условия. Вратарят на разградчани Кристиян Кахлина избави отбора си при рискови удари на Милан Павков, Бен Набуане и Рихайро Живкович. Хърватският вратар обаче не съумя да стори нищо в 65-ата мин., когато габонецът Гуелор Канга вкара с мощен шут.

" Лудогорец " също имаше благоприятни условия. Три минути след гола Бърнард Текпетей улучи напречната греда на вратата на " Звезда ", а 10-ина минути преди края Мавис Чабота преодоля вратаря Зоран Попович, само че не улучи вратата.

За българския първенец стана още по-трудно от 77-ата мин. нататък, защото Сисиньо получи втори жълт картон за недодялан фаул против Павков и бе изпъден.

Източник: segabg.com