Лондонският Тотнъм победи с 2:0 на своя стадион другия столичен

...

Тотнъм помля Челси, разклати се столът на Греъм Потър

Лондонският Тотнъм победи с 2:0 на своя стадион другия столичен тим Челси в дербито на 25-ия кръг от британската Висша лига.

Голове през второто полувреме утвърдиха мястото на " шпорите " в челната четворка на класирането и ускориха натиска върху мениджъра на " сините " Греъм Потър.
-->
В 27-ата минута удар на Пиер-Емил Хьобиерг срещна гредата на вратата на гостуващия тим.

В спомагателното време на първата част Хаким Зиеш получи пряк червен картон поради удар в лицето на Емерсон Роял.

Домакините, които играха без своя управител Антонио Конте за четвърти следващ дуел, поведоха в резултата посредством добавка на Оливър Скип в 46-ата минута.

Осем минути преди приключване на постоянното време Ерик Дайър центрира от ъглов удар и Хари Кейн означи втория и съдбоносен гол в интерес на домакините.

Тотнъм се намира на четвърто място във краткотрайното класиране с актив от 45 точки, до момента в който Челси е на десета позиция след осем следващи дуела без победа. Това е най-слабата серия на " сините " от 2001 година насам.

По-късно довечера е финалът в шампионата за купата на Лигата сред Нюкасъл и Манчестър Юнайтед.
Източник: standartnews.com