Лондон. Тотнъм запази надежди за четвъртото място във Висшата лига

...

Тотнъм, Кейн и Сон победиха Арсенал с 3:0 в северното дерби на Лондон

Лондон. Тотнъм резервира очаквания за четвъртото място във Висшата лига и класиране в Шампионската лига след безапелационна победа с 3:0 над Арсенал в дербито на Северен Лондон.

Хари Кейн откри резултата от дузпа в 22-ата минута. Роб Холдинг получи червен картон в 33-ата минута, а малко по-късно Кейн означи втория си гол в мача. Хюн-Мин Сон довърши гостите с попадение при започване на второто полувреме.

Успехът приближи Тотнъм на една точка от четвъртия Арсенал два кръга преди края. " Артилеристите " обаче към момента са в добра позиция да завършат четвърти.

Ако завоюват последните си два мача, ще се класират за Шампионската лига, а оставащите им дуели са посещение на изпадналия Норич и домакинство на борещия се от изпадане Евертън.
Източник: focus-news.net