Лидерът във Висшата лига Ливърпул спечели визитата си на Астън

...

Ливърпул не се предава - пълен обрат в края за 10-а победа през сезона

Лидерът във Висшата лига Ливърпул завоюва визитата си на Астън Вила с 2:1 в трагичен мач от 11-ия кръг във Висшата лига. Мърсисайдци губиха в резултата до 87-ата минута, откакто Махмуд Трезеге откри в 21-ата, а Андрю Робъртсън изравни в 87-ата минута на „ Вила Парк”. В четвъртата минута на добавеното време на срещата пък Садио Мане засече топката от корнер, с цел да прати топката с глава в далечния ъгъл на Том Хийтън и точките към Ливърпул.

По този метод европейският футболен крал продължава да води в класирането на Манчестър Сити с шест точки, откакто „ гражданите” също записаха триумф в рунда. В идния кръг следва точно дербито сред Ливърпул и Ман Сити, като срещата е на „ Анфийлд”.

Юрген Клоп прави една смяна в състава си на фона предния мач, оставяйки Фабиньо на аварийна пейка. На негово място ще играе Адам Лалана паралелно до Джорджинио Вайналдум и Джордан Хендерсън.