Лацио и Емполи завършиха при зрелищно равенство 3:3 в мач

...

Лацио устиска 3:3 срещу Емполи

Лацио и Емполи приключиха при зрелищно тъждество 3:3 в мач от 20-ия кръг на италианската Серия А.

На „ Олимпико “ в столицата Рим двата тима изиграха доста атрактивен и трагичен дуел, който в последна сметка приключи без победител. Емполи отвори разлика от два гола след две бързи попадения в границите на 120 секунди. Първо, Недим Байрами откри от дузпа, а по-късно прецизен бе Шимон Журковски. Скоро по-късно обаче „ орлите “ понижиха изоставането си след гол на дежурния голмайстор Чиро Имобиле.

След паузата Сергей Милинкович-Савич възвърне паритета, само че гостите още веднъж поведоха след гол на Федерико ди Франческо. Попадение на Патрик от домакините бе анулирано след интервенция на ВАР, а Имобиле изпусна дузпа в 87-та минута. В последна сметка, играчите на Маурицио Сари стигнаха до едната точка след втория гол на Милинкович-Савич в срещата, пристигнал в третата минута на добавеното време.

След равенството Лацио заема осмата позиция с 32 точки, на четири пред деветия Емполи. В идващия кръг Лацио гостува на първенеца Интер, до момента в който Емполи приема Сасуоло. В различен мач, Специя без Петко Христов в състава отстъпи на Верона с 1:2 вкъщи.
Източник: bnr.bg