Kepler-444 е най-древната система звездна система, гласи последното откритие на

...
Kepler-444 е най-древната система звездна система, гласи последното откритие на
Коментари Харесай

Учени от НАСА откриха най-древната звездна система

Kepler-444 е най-древната система звездна система, гласи последното изобретение на астрономите от НАСА. В тази система са ситуирани 5 екзопланети от земен вид.

Според наблюденията на учените посредством телескопа Кеплер точно тези 5 скалисти екзопланти са измежду най-древните небесни обекти, ситуирани в нашата Галактика.

Специалистите допускат, че звездата в Kepler-444 е най-малко на 11.2 милиарда години, което потвърждава, че е допустимо съществуването на двойници на Слънчевата система през първата ера от живота на Вселената, твърди теоретичен отчет в списание Astrophysical Journal.

Откритието на НАСА потвърждава, че планетите от земен вид във Вселената са почнали да се образуват, доста преди да се появи нашата Слънчева система, която е единствено на 4.5 милиарда години.

Това значи също и че в случай че бъде открит извънземен живот, то той ще бъде доста по-древен и напреднал от този на Земята.

 Космос

Планетната система Kepler-444 се намира на разстояние към 117 светлинни години от Слънцето. Това я прави най-близката звездата система до нашата планета, дотолкоз че може да се следи и с бинокъл от Земята.

Централната звезда, към която орбитират петте скалисти екзопланети, е оранжево джудже. На най-близката планета ѝ лишават 3.6 дни, с цел да направи цялостна обиколка, а на най-далечната - 9.7 дни, с цел да обиколи звездата в системата.

Планетите са ситуирани на извънредно близко разстояние от оранжевото джудже, към което се въртят, и това прави възможностите за съществуването на някаква форма на живот там доста ниски.

Възрастта на звездата в планетната система изненада учените. По някои физически характерности тя много прилича нашето Слънце, само че е формирана много по-рано от него – 11.2 милиарда години.

Петте планети към оранжевото джудже са с доста по-малки размери от тези на Земята. Според наблюденията радиусът им е малко по-голям от този на Меркурий.

Откритието на учените от НАСА дава основа за нови догатки по отношение на еволюцията на химичните съединения и точния интервал, в който е зародил животът.

Източник: sanovnik.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР