Калояна Налбантова спечели титлата на сингъл на европейското първенство по

...

Калояна Налбантова завоюва европейска титла

Калояна Налбантова завоюва купата на сингъл на европейското състезание по бадминтон за юноши и девойки до 19 години в сръбската столица Белград.

Поставената под номер 10 българка победи на финала петата в схемата Лиза Куртин от Англия с 14:21, 21:17, 21:16 за 51 минути, предава blitz.bg/sport.

Налбантова загуби първия гейм, само че направи поврат в идващите два. Във втората част възпитаничката на Стилиян Макарски записа серия от 7:0, с цел да поведе с 16:11 и след 21:17 изравни резултата. В третия гейм доникъде се игра равностойно, след което българката означи шест безответни точки, с цел да вземе задатък от 18:13 и след 21:16 завоюва мача.

Налбантова е европейска шампионка до 17 години от предходната година, а в този момент прибави и купата за девойки до 19 години.
Източник: fakti.bg