Как да постигнем пълно щастие? Учени от университета в Цюрих

...
Как да постигнем пълно щастие? Учени от университета в Цюрих
Коментари Харесай

Ето как да постигнем пълно щастие

Как да реализираме цялостно благополучие? Учени от университета в Цюрих и Радбауд в Холандия сякаш имат отговора на този въпрос, написа БГНЕС. Те считат, че е необходимо да се научим да се фокусираме върху дълготрайни цели, от време на време да губиме контрол и да отделяме време за приятни занимания.

Твърди се, че че вътрешният самоконтрол оказва помощ на човек да сложи дълготрайните си цели над кратковременните удоволствия, а тези, които се владеят добре, са по-успешни и щастливи. Действително, хората, които с помощта на самообладанието си съумяват да реализират поставените цели – влизане във физическа форма, понижаване на захарта, проучване на непознат език, наподобяват щастливи и удовлетворени от себе си.

Изследователите провели психологически изследвания, които посочили, че чувството за благополучие и сполучливият самоконтрол носят наслаждение при краткосрочни цели, когато хората не мислят за далечно бъдеще. Почивката на дивана, удоволствието от вкусна храна или забавление не носят наслада, в случай че човек продължава да се намира в положение на вътрешен самоконтрол. За реализиране на благополучие би трябвало от време на време да се минава в положение, несъмнено от създателите като хедонизъм. Способността да изпитвате наслаждение или приятност, без да се разсейвате от натрапчиви мисли, способства за благополучен и задоволен живот най-малко толкоз, колкото сполучливият самоконтрол.

Направеното изследване посочило, че хора, които отделят повече време за отмора, само че се разсейват с натрапчиви мисли за нещата, които би трябвало да свършат, са по-малко щастливи от тези, които отделят по-малко време за отмора, само че през това време не мислят за нищо. Тази група хора са по-малко податливи на паника, горест и стрес, по тази причина са по-успешни при дълготрайни инициативи. Така че вместо да лежим на дивана и да си мислим за фитнес залата, в която не сме отишли, по-добре е да се излежаваме, да хапнем нещо вкусно, да отидем някъде с другари и да не мислим за нищо. Това автоматизирано ще ни направи по-щастливи, настояват създателите на изследването. 
Източник: standartnews.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР