Женският футболен отбор на НСА София победи с 3:1 ЖФК

...

Българският първенец бие в Шампионската лига

Женският футболен тим на НСА София победи с 3:1 ЖФК Каменица Саса от Северна Македония в мач от Шампионската лига за дами.

Два гола за българския отбор вкара Тея Пенкова (17, 45+1), разписа се и Леонора Желева (44). Димитровска означи почетното попадение за гостенките в дуела, който се игра на Националния стадион " Васил Левски ".

И през второто полувреме отборът на треньорката Силвия Радойска имаше повече голови положения, само че до нови попадения не се стигна. Каменица приключи мача с 10 души, откакто Талевска получи червен картон в 86-ата минута.

Треньор на северномакедонския отбор е някогашният футболист на Пирин, Локомотив Пд, Славия и Лудогорец Зоран Златковски.

Срещите от първите кръгове в дамската Шампионска лига се вземат решение в един мач и тимът на НСА ще разбере идващия си противник в петък (6 ноември), когато е жребият.
Източник: fakti.bg