Хофенхайм не избяга от изключителния си малшанс и в последния

...

Греда, греда, греда и още една греда вбесиха Хофенхайм

Хофенхайм не избяга от изключителния си малшанс и в последния си дуел за годината. В заключителната среща от 17-ия кръг някогашният участник в Шампионската лига направи 1:1 с Майнц 05, с което беше комплициран завършек на футболната есен в Германия. Домакините удариха цели четири греди, което е основната причина да не завоюват. Те са водачи по този индикатор на полусезона и не е инцидентно, че са отвън зона “Европа”. За тима от Зинсхайм това беше шесто следващи реми в шампионата - нов клубен връх.

Началото на дуела беше вихрено и тимовете небрежно си размениха по един гол посредством Керем Демирбай (11’) за Хофе и Жан-Филип Матета (16’) за Майнц. До почивката и двата отбора сътвориха още доста благоприятни условия и беше знамение, че ново попадение по този начин и не падаше.

През второто полувреме играта продължи да бъде динамична и до последните секунди някой можеше да завоюва.

It seems as though 1-1 was written in the script

Bundesliga 2018 is over - it's been a pleasure #TSGM05 pic.twitter.com/lH3zkD4luh
— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) December 23, 2018
“05” остават без победа в четири следващи кръга и ще посрещнат паузата на 12-а позиция. Сезонът се възобновява на 18 януари. МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

КЛАСИРАНЕ Бундеслига 17 кръг, неделя 23 декември  Хофенхайм 1:1краен резулат  Майнц 05