Фиорентина отстрани Аталанта на осминафиналите за Купата на Италия. “Виолетовите”

...

Фиорентина спря устрема на Аталанта

Фиорентина в профил Аталанта на осминафиналите за Купата на Италия. “Виолетовите” завоюваха с 2:1 на " Артемио Франки ", макар че играха последните 20 минути с човек по-малко. Капитанът на домакините Херман Песея получи втори жълт картон за симулация. Лирола означи победния гол в 84-ата минута и класира Фиорентина на четвъртфиналите, където отборът ще се изправи против Интер.

Пристигналият от Уулвърхамптън Патрик Кутроне за първи път бе титуляр за отбора на Бебе Якини, откакто дебютира преди няколко дни. Именно той откри резултата в 11-ата минута, откакто чудесно бе открит от Далберт. Влезлият на почивката Иличич изравни в 67-ата минута.

Аталанта, който се показва чудесно в шампионата и стартира годината с 5:0 над Парма и 1:1 при гостуването на Интер, напусна конкуренцията.
Източник: fakti.bg