Един от скритите фаворити на Световното - Белгия, разби дебютанта

...

Белгия започна с класика над дебютант

Един от скритите любимци на Световното - Белгия, разруши дебютанта и новобранец Панама с класиката 3:0 в първия им мач от група “G ” на стадион " Олимпийски " в Сочи. Дрис Мертенс (47) и Ромелу Лукаку (69, 75) вкараха головете за „ алените дяволи “, които нямат загуба под управлението на испанеца Роберто Мартинес от 20 публични срещи – 15 победи и 5 равенства, написа Блиц. Другите два отбора от тази група са Тунис и Англия, които излизат един против различен в 21 часа.

" Червените дяволи " изрично преобладаваха през първата част, само че по този начин и не откриха правилния път към вратата на " каналджиите ", които насочиха един неакуратен удар, дело на Армандо Куупър. Вратарят на панамците Хайме Пенедо на няколко пъти блесна, спасявайки удари на Караско и Еден Азар.

В началото на второто полувреме Дрис Мертенс (47) осъществя хубав гол и даде преднина на белгийците. Той първо се опита да центрира топката, само че Роман Торес почисти с глава. Топката стигна отново до Мертенс, който с воле я прати във вратата на Пенедо за 1:0. Пет минути по-късно Де Бройне шутира в навън от фаул, а след още две минути Мурийо бе изтърван от белгийските бранители и можеше да изравни, само че Тибо Куртоа избави и мазета топката в корнер.

Белгийците затвърдиха превъзходството си с гол на Ромелу Лукаку (69), който засече центриране на Кевин де Бройне и се разписа с с глава за 2:0. Атаката бе стартирана от Еден Азар, който направи прекрасен пробив в наказателното поле на " каналджиите " и върна топката към Де Бройне. Разликата стана класическа след светкавична контраофанзива на " алените дяволи " и нов гол на Ромелу Лукаку (75) след асистенция на Еден Азар.

До края на мача белгийците не позволиха изненади, а единственият късмет за панамците бе директен свободен удар в 89-ата минута, при който Фидел Ескобар шутира право в ръцете на Тибо Куртоа.

Белгия - Панама 3:0
1:0 Дрис Мертенс (47), 2:0 Ромелу Лукаку (69), 3:0 Ромелу Лукаку (75)

Съставите:
 Белгия:  1.Тибо Куртоа, 6.Аксел Витсел (90  22.Насер Шадли), 5.Ян Вертонген   , 2.Тоби Алдервейрелд, 20.Дедрик Боята, 15.Тома Мюние   , 10.Еден Азар (83  16.Торган Азар), 11.Аник Ферейра-Караско (74  19.Муса Дембеле), 7.Кевин де Бройне   , 9.Ромелу Лукаку    , 14.Дрис Мертенс
Резерви:  13.Коен Кастеелс, 12.Симон Миньоле, 23.Леандер Дендонкер, 4.Венсан Компани, 19.Муса Дембеле, 8.Маруан Фелайни, 17.Юри Тилеманс, 20.Аднан Янузай, 16.Торган Азар, 22.Насер Шадли, 21.Миши Батшуай
Селекционер:  Роберто Мартинес (Испания)

Панама:  1.Хайме Пенедо, 15.Ерик Дейвис   , 4.Фидел Ескобар, 5.Роман Торес, 2.Михаел Мурийо   , 20.Анибал Годой   , 11.Армандо Куупър   , 6.Габриел Гомес, 8.Едгар Барсенас    (63  9.Габриел Торес), 21.Хосе Луис Родригес (63  10.Исмаел Диас), 7.Блас Перес (74  18.Луис Техада)
Резерви:  22.Алекс Родригес, 13.Хосе Калдерон, 17.Луис Овайе, 23.Фелипе Балой, 13.Адолфо Машадо, 19.Рикардо Авила, 3.Харолд Къмингс, 14.Валентин Пиментел, 16.Абдиел Аройо, 18.Луис Техада, 10.Исмаел Диас, 9.Габриел Торес
Селекционер:  Ернан Гомес (Колумбия)