Един от аутсайдерите в Източната конференция Шарлът Хорнетс победи като

...

Сакраменто без Везенков падна от аутсайдер

Един от новобранците в Източната конференция Шарлът Хорнетс победи като посетител Сакраменто със 111:104. Александър Везенков изгледа мача от пейката, без да се появи на терена.

Майк Браун още веднъж заложи на ротация от 10 души, с над 35 минути за трима от своите играчи. Мачът бе оспорван от първата до последната минута, като единствено в един миг имаше двуцифрена разлика от 10 точки - още в първата част. След това нещата вървяха панер за панер, въпреки Сакраменто да води в по-голяма част от времето.

Домакините имаха задатък от 6 точки малко преди края на дуела, само че Шарлът съумя да се върне в заключителните 3-4 минути и да направи цялостен поврат. Серия от 10-2 завърши нещата в интерес на гостите.

Тери Розиър бе най-резултатен в срещата с 34 точки, ДеАрън Фокс означи 30 за Сакраменто. Решаващи се оказаха 21 неточности от отбора на Кингс в дуела.

Само 24 часа има до идващия мач за Сакраменто - против Орландо.
Източник: novsport.com