Деветкратният футболен шампион Лудогорец направи 0:0 с новия член на

...

Новият в Лудогорец дебютира без гол

Деветкратният футболен първенец Лудогорец направи 0:0 с новия член на елитното ни футболно състезание Монтана в надзорен мач, игран въз основата си в Разград. Това бе единствената инспекция за " орлите " преди старта на сезон 2020/21, който стартира на 2 август с мач за Суперкупата против Локомотив (Пд).

Неофициален дебют за Лудогорец направи новото попълнение Алекс Сантана. Дошлият от Ботафого отбранителен халф се понрави с няколко страхотни отигравания и сподели, че се намира в добра форма. В дуела с Монтана за първенците играха и трима гении от школата на отбора - Иван Йорданов, Доминик Янков и Хюсеин Кельовулев. Първият бе употребен като ляво крило, Янков действаше на нормалната си позиция зад нападателя, а Кельовулев записа единствено няколко минути в края на дуела. Янков на няколко пъти обра овациите на съотборниците си след отлични отигравания в офанзива.

Иначе Лудогорец имаше предимство, като пропусна положителни положения пред Орлинов през първото полувреме. Гостите от Монтана, които бяха водени от новия си треньор Никола Спасов, също направиха няколко положителни офанзиви, само че по този начин и не затрудниха съществено Ренан дос Сантос преди почивката и Владислав Стоянов през второто полувреме.

Лудогорец възобновява подготвителните си занимания в понеделник, а идната неделя (2 август) излиза против Локомотив (Пловдив) в мач за Суперкупата на стадион " Хювефарма Арена ".
Източник: standartnews.com