Десеткратният шампион Рафаел Надал отпадна във втория кръг на турнира

...

Надал взе само четири гейма от Хуркач и отпадна в Рим

Десеткратният първенец Рафаел Надал отпадна във втория кръг на шампионата на клей от сериите " Мастърс 1000 " в Рим.

Испанецът отстъпи с 1:6, 3:6 пред поставения под номер 7 в схемата Хуберт Хуркач от Полша.

Надал, който в последните две години се бори съвсем непрекъснато с разнообразни физически проблеми, изигра мач, който беше доста надалеч от заложените от него стандарти. Двубоят можеше въпреки всичко да има и по-друга развръзка, в случай че испанецът не бе пропуснал пет брейк бола още в първия гейм на мача.

След като измъкна трагичния първи гейм, Хуркач се успокои и непрекъснато тормозеше Надал с мощните си сервиси, като в допълнение бе улеснен и от грешките на противника си.

Във втория сет Хуркач още веднъж доминираше, като направи нови два пробива, с цел да завоюва мача за 93 минути.

В третия кръг полякът ще срещне аржентинеца Томас Мартин Етчевери, който победи бразилеца Тиаго Сейбот Вилд с 6:3, 7:5.

След края на срещата си Надал се сбогува с публиката в Рим, като остава въпросителната дали 22-кратният първенец от шампионатите от Големия шлем ще може да се бори за 15-а купа от " Ролан Гарос " единствено след броени седмици.

В други мачове, приключили досега в Рим, чилиецът Николас Хари победи представителя на домакините от Италия Матео Арналди с 6:2, 7:6(6), американецът Томи Пол надигра руснака Аслан Карацев с 6:4, 6:2, а сърбинът Хамад Меджедович се оправи с испанеца Алехандро Давидович Фокина със 7:6(4), 6:4./ БТА