Дария Домрачова стана победителка в спринта на етапа от Световната

...

Домрачова триумфира в спринта на етапа в Тюмен

Дария Домрачова стана победителка в спринта на стадия от Световната купа в Тюмен, който е заключителен за сезона. Биатлонистката от Беларус преодоля дистанцията от 7,5 км. за 21 минути, 42.8 секунди, без да допусне неточност на рубежа.

Второ място зае финландката Кайса Макарайнен (изоставане 1.2 секунди; 0 пропуска), трета стана норвежката Тирил Екхоф (+33.3; 1).

Малкият бистър глобус в дисциплината стана владеене на словачката Анастасия Кузмина, която финишира с 323 точки. Етапът в Тюмен завършва в петък. След днешния спринт Домрачова сподели, че още не е решила дали ще продължи кариерата и ще направи това след края на сезона.

"Това зависи повече от мен, от моите чувства. Решението би трябвало да бъде добре осмислено. То не трябва да бъде взето под въздействието на страстите, мотивация в спорта не е толкоз мъчно да намериш, в случай че обичаш работата си. Засега нищо не мога да кажа по тази тема", разгласи 31-годишната биатлонистка. /БГНЕС
Източник: bgnes.com