Често чуваме констатацията, че светът, в който живеем, се променя

...
Често чуваме констатацията, че светът, в който живеем, се променя
Коментари Харесай

Телевизията изпада от телевизора

Често чуваме констатацията, че светът, в който живеем, се трансформира извънредно бързо, само че не си даваме действителна сметка какво тъкмо значи това. Да, новите технологии трансформират всекидневието ни, само че сякаш главните неща си остават същите. Новостите обаче са на всички места - в метода, по който работим, по който споделяме, по който се придвижваме, и даже в метода, по който се храним или гледаме телевизия. Конкретно за това ни развлечение Ericsson ConsumerLab and Media разгласява преди дни отчет за огромно проучване, обхванало Бразилия, Канада, Китай, Германия, Индия, Италия, Русия, Южна Корея, Испания, Швеция, Тайван, Англия и Съединените щати. От него научаваме, че гледането на телевизия и гледането на видео по поръчка (VOD) като "обем на консумация " ще се изравнят единствено след три години. С други думи, преобладаващата роля на "живата " стратегия ще потъне в историята някъде към 2020-а. А това води след себе си големи разтърсвания за развлекателната промишленост, за медиите и за рекламния бранш. У нас, както постоянно, нещата може би ще се случат с няколко години забавяне, само че е явно, че измененията към този момент са необратими.

Анализът демонстрира, че времето, прекарано в гледане на телевизионно и видеосъдържание, е достигнало своя пик на дълготрайност от 30 часа на седмица. Тук се включва както интензивно гледане на така наречен линейна (ефирна) телевизионна стратегия, интернет услуги онлайн и по поръчка, свалено и записано наличие, както и DVD и Blu-ray. Средният брой на употребяваните услуги по поръчка се е нараснал от 1.6 на човек през 2012-а до 3.8 през 2017 година. Двама от всеки пет консуматори към този момент употребяват платени услуги за гледане по поръчка на TV и видео, а близо една трета (32%) споделят, че биха нараснали своя разход за подобен вид услуги през идващите шест-дванадесет-12 месеца.

Но това не са единствените промени в метода на гледане на наличие от потребителите. Въз основа на огромни медийни изследвания Ericsson ConsumerLab предвижда, че напълно скоро 50% от гледането на телевизия и на видео ще се случва не на домашните тв приемници, а на екраните на мобилни устройства от рода на таблети, смарт телефони и преносими компютри. Това значи растеж от 85% по отношение на 2010 година. Но по-впечатляващото е, че делът единствено на смарт телефоните като екран ще бъде близо една четвърт от всички устройства. Или всеки четвърти ще употребява точно мобилния си телефон за приемане на телевизионните стратегии.

В допълнение към всичко това виртуалната действителност (VR) е напът да се трансформира в главен метод на потребление на наличие и прогнозата е, че един от всеки трима консуматори към този момент ще употребява тази технологията до 2020 година. Експертите означават, че обществените и виртуалните характерности на VR технологията спомагат да се добави ново стойностно измерение към гледането като преживяване. И в случай че ползата на потребителите към VR се усили, по този начин както се чака, няколко неща сигурно ще се трансформират. Близо 55% от планиращите да употребяват VR устройства да вземем за пример чакат аксесоарите към тях да станат по-евтини, а съвсем половината считат, че би трябвало да има повече налично виртуално наличие. Също по този начин една трета от хората биха показали по-голям интерес към виртуалната действителност, в случай че можеха да получат такава от своя снабдител на TV и видео, което де факто си е ново предизвикателство за телекомуникационните оператори. Ако не вземат нужните ограничения, в един миг клиентите им може да предпочетат да заплащат на различен за съответното наличие.

Андерс Ерландсон, старши съветник в Ericsson ConsumerLab, споделя: "Ние виждаме, че потребителите освен гледат повече видео, само че също по този начин трансформират и метода, и времето, в което го вършат. Тази година за първи път изследваме редом равнището на потребителски интерес към VR и медийното ползване, а резултатите са извънредно забавни. Виртуалната действителност има капацитета да свързва хора от целия свят и да основава по-дълбоко, по-персонализирано и по-пълноценно медийно преживяване. С повишаването на потребителските упования към услугите за гледане по поръчка, както и към мобилното и виртуалното гледане, телевизионната и медийната промишленост би трябвало да се концентрират върху даването на извънредно персонализирани услуги с най-хубавото качество, на което са способни. "

Проучването е открило още, че най-вече наличие в границите на една седмица (33 часа) гледат 9-16-годишните, и освен това тук се регистрира нарастване с съвсем 10 часа на седмица от 2010 година насам. Интересно е и това, че половината от тази демографска група прекарва времето си в гледане на наличие по поръчка, като над 60% от часовете за гледане на TV и видео са пред екрана на мобилно устройство. Което в действителност предопределя бъдещето на този пазар.

Любопитно е и това, че когато потребителите разполагат с по-голям достъп, в сравнение с когато и да било до TV и видео услуги, междинното време за търсене на наличие се усилва с съвсем един час дневно. В съпоставяне с 2016-а, растежът е 13% и напълно ясно изяснява страховете на един от всеки осем консуматори, че в бъдеще би се изгубил в голямото количество налично наличие.
Източник: banker.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР