Черно море започна с победа новия сезон в Еfbet Лига.

...

Черно море победи Локо и развали празника в Надежда

Черно море стартира с победа новия сезон в Еfbet Лига. „ Моряците “ победиха с 1:0 като посетител на Локомотив (София). Мачът бе завръщане на " железничари " в техния дом в " Надежда ", където възпитаниците на новия треньор Станислав Генчев бяха мощно подкрепяни от повече от 3000 свои почитатели. Празникът обаче беше негоден от " моряците ", които измъкнаха трите точки. Победното попадение за отбора на Илиан Илиев вкара националът Виктор Попов в 74-ата минута, предава blitz.bg/sport.

През първата част срещата бе равностойна, само че без изключително доста чисти положения пред двете порти. В началото на мача гостите бяха една концепция по-активни и направиха няколко хубави офанзиви по фланговете, само че без сполучлив завършващ удар. Постепенно домакините изравниха играта и също погледнаха по-смело към вратата на Иван Дюлгеров, само че без да го застрашат.

В началото на втората част " моряците " бяха покрай разкриване на резултата. Николай Златев откри междина и стреля мощно, Любенов съумя да избави с инстикт.

В 66-ата минута Васил Панайотов можеше да открие за Черно море, само че ударът му бе избит от стража на " железничарите ".

В последна сметка в 74-ата минута гостите закономерно откриха. Мади Кета откри в лявата зона на наказателното поле десния бек Виктор Попов и националът, оставен непокрит на непривичната му позиция, осъществя.

В даденото от съдията продължение двата тима си размениха по едно състояние, като първо Закария Беншаа от гостите удари гредата зад Любенов, а по-късно Илия Димитров за „ железничарите “ не съумя да нанесе прекрасен удар с глава от доба позиция.